NULL Skriv ut sidan - Äldre inlägg (arkiv) till 2004-11-28

Anbytarforum

Titel: Äldre inlägg (arkiv) till 2004-11-28
Skrivet av: Britt-Marie Edman skrivet 2004-04-05, 23:45
Hej Katrina
Mattias dog 19080907 och Matilda dog 19081210
De fick nio barn.
Nils Daniel f.18520508  
Cajsa Stina f. 18550509  
Mattias(Matts) f. 18560905  
Petrus f. 18590107  
Jonas f. 18600605  
Eric f. 18620204
Johannes f. 18631118
Olof f. 18661011 dog 18661112
Olof f. 18700609
 
Min mans farfar är Johannes född i Nyland flyttade till Sundsvall i slutet på 1880-talet sedan vidare till Liden 5 mil väster om Sundsvall
Vill du veta mer så får du gärna meila till mej.
Hälsningar Britt-Marie Edman
edman.b-m@telia.com